O mnie

O mnie

Dowiedz się więcej o mnie

Ukończyłam kierunek Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 

Moją pasją jest szeroko pojęta medycyna. Obecnie zgłębiam swoją wiedzę z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej miałam możliwość współpracować z wieloma drużynami sportowymi. Obecnie pracuję w gabinecie opierając się na holistycznym podejściu do każdego pacjenta. W gabinecie kieruję się zasadą, że proces terapeutyczny pacjenta zakończy się sukcesem tylko i wyłącznie, jeśli zarówno pacjent jak i fizjoterapeuta wykażą sto procent zaangażowania. Staram się pomagać swoim pacjentom nie tylko w usunięciu problemu, z którym pojawił się w gabinecie, ale też uświadamiam i pokazuję, jak można funkcjonować zgodnie z własnym ciałem, aby zapobiegać kolejnym dolegliwościom. Moim głównym celem poprzez prawidłowo przeprowadzoną komplementarną terapię jest pobudzenie organizmu do uruchomienia procesów regeneracyjnych.

Mój numer prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty: 31616.

 

Pracuję metodami fizjoterapeutycznymi

 • Terapia manualna

  według definicji opracowanej przez Międzynarodową Federację Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (IFOMPT) to „wyspecjalizowany obszar fizjoterapii poświęcony postępowaniu w chorobach nerwowo-mięśniowo-szkieletowych, oparty na wnioskowaniu klinicznym i stosowaniu wysoce swoistych metod leczenia, w tym technik manualnych i ćwiczeń leczniczych” Poniższe techniki zostają indywidualnie dostosowane po szczegółowym wywiadzie i badaniu podczas pierwszej wizyty.

 • FDM (Fascial distortion model)

  Metoda leczenia zaburzeń powięziowych, w której objawy w połączeniu z mową pacjenta umożliwiają diagnozę jednego lub kilku z sześciu zniekształceń powięzi. Technika sprawdza się najlepiej przy bólach występujących w obrębie układu ruchu, głównie przy skręceniach, naciągnięciach itp. Terapia FDM została stworzona przez amerykańskiego osteopatę i lekarza medycyny ratunkowej dr Stephena Typaldos’a.

 • Kinesiology Taping

  Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych części ciała plastrami o wysokiej elastyczności. Jest jedną z metod tapingu, która wykorzystuje techniki m.in. mięśniową, powięziową oraz limfatyczną. W mojej praktyce stosowana w celu podtrzymania efektu terapeutycznego.

 • Terapia punktów spustowych

  Metoda, która wykorzystuje różne formy ucisku w miejscach zlokalizowanych w tkance mięśniowej. Celem terapii jest szybkie złagodzenie bólu oraz poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.

 • Masaż sportowy

  Metoda masażu, która polega na intensywnym oddziaływaniu na tkankę mięśniową. Technika ta ukierunkowana jest na szybką regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym. Masaż sportowy stanowi formę odnowy biologicznej oraz stosowany jest w okresie przygotowawczym zawodnika.

 • Masaż tkanek głębokich

  Metoda skierowana na przywrócenie równowagi w głębiej położonych warstwach tkanki łącznej oraz w mięśniach. Celem terapii jest zlokalizowanie nieprawidłowych napięć oraz przywrócenie tkankom m.in. prawidłowej sprężystości, elastyczności oraz przesuwalności.

 • Masaż bańką chińską

  Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej(zimnej), która działa na zasadzie zassania tkanki pod ciśnieniem. Metoda ta stosowana jest w kosmetologii, w masażu oraz w terapii. W zależności jaki jest cel wykorzystania bańki możemy modulować siłę i częstotliwość bodźca, który oddziałuje na ciało pacjenta.

 • Torowanie nerwowo-mięśniowe PNF

  Inaczej proprioceptywne torowanie(ułatwianie) nerwowo-mięśniowe. Metoda kompleksowej kinezyterapii, oparta na neurofizjologicznych zasadach wykonywania czynności ruchowych i ich rozwoju w trakcie życia człowieka, wykorzystywana do odzyskiwania utraconych lub kształtowania zaburzonych umiejętności ruchowych. Terapia PNF polega na indywidualnych ćwiczeniach z terapeutą, które wykorzystują m.in. stymulacje: dotykową, słuchową oraz wzrokową.

 • Medycyna Manualna wg Radosława Składowskiego

  Metoda stworzona przez lek.med. Radosława Składowskiego, łącząca w sobie techniki terapeutyczne z medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Model postępowania zawiera techniki pochodzące z akupunktury, terapii manualnej, refleksoterapii, terapii narzędziowej, suchego igłowania oraz technik masażu. Wymienione elementy tworzą kompleksową metodę leczenia w stanach przewlekłych, ostrych, a także w neurologii. Pinopresura wpływa na odreagowanie psychologiczne i nerwowe.

 • Terapia wisceralna z elementami odruchów trzewnych

 • Hirudoterapia i jej aspekty terapeutyczne

Ukończone szkolenia

 • "Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych- warsztaty"

  Organizator BMK Wrocław, prowadzący Ewa Staciwa.

 • Terapia wisceralna z elementami odruchów trzewnych

  Human Therapy - Damian Jędrzejczyk

 • Hirudoterapia i jej aspekty terapeutyczne

  Human Therapy - Damian Jędrzejczyk

 • Kinezjotaping 1+2

  Kinezjotaping Polska, instruktor Sebastian Reczek

 • Intensywny Kurs FDM, Terapia Manualna wg Typaldosa D.O.

  IFDMO, organizator Angitia, Katowice, prowadzący Patrick Pfeifer.

 • PNF Podstawowy we Wrocławiu

  Reha Plus, prowadzący: Matthias Schulte.

 • Udział w International FDM Congress

  Katowice, 2016r.

 • „Zespół cieśni kanału nadgarstka w ujęciu globalnym”

  Warsztaty we Wrocławiu

 • Medycyna Manualna

  Moduł I-IV wg. Radosława Składowskiego